KONST / Litografier / Färglitografi 14366039
nr 1436 6039
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Signerad, numrerad 66/150, daterad1971. Färglitografi, bildmått: 59x48cm, yttermått inklusive ram: 92x72cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 december 2021
kl 20:30:54
1/12 12:05:07
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes